Print »  

2016 m. sausio-rugsėjo mėn. statistika: turistų iš Ukrainos proveržis nesustabdomas

2016-12-06

Tiek užsienio, tiek vietos turistų skaičiaus augimas Lietuvoje pirmus tris šių metų ketvirčius lieka dviženklis. Pagal Statistikos departamento pateiktus apgyvendinimo įstaigų duomenis, nuo sausio iki rugsėjo Lietuvoje apsilankė 1,2 mln. turistų iš užsienio šalių, t.y. 10,9 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Po šalį keliavo 985 tūkst. lietuvių, t.y. 10.4 proc. daugiau nei pernai. 

„Analizuodami pirmojo pusmečio rezultatus optimistiškai prognozavome, kad trečio ketvirčio vasaros mėnesiai tikrai prisidės prie teigiamų turistų srautų augimo rodiklių. Mūsų prognozės pasitvirtino. Pagrindinių šalių, iš kurių sulaukėme daugiausia turistų, taip pat liko nepakitęs, išskyrus vieną momentą – tarp Vokietijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos nebeliko Norvegijos. Šiemet ją iš lyderiaujančių šalių dešimtuko išstūmė Ispanija. Be to, pirmą kartą pastaraisiais metais turistų iš ES šalių srauto augimas pralenkė turistų iš ne ES šalių skaičių“,-  įžvalgomis dalijasi Valstybinio turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Lietuvos apgyvendinimo įstaigose 2016 m. pirmus 9 mėn. apsistojo 727 tūkst. ES šalių turistų, t.y. 12,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, ir 475 tūkst. turistų iš ne ES šalių, t.y. 8,9 proc. daugiau nei pernai.

Sparčiausiu augimu išsiskyrė turistai iš Ukrainos- jis siekė net 50 proc., lyginant su 2015 m. 9 mėn. apgyvendinimo įstaigų  statistika. 28 proc. augo turistų iš Ispanijos skaičius, 19,2 proc. – iš Lenkijos, 16,5 proc.- iš Latvijos. Nežymiai smuktelėjo tik turistų srauto iš Rusijos (-1,3 proc.) ir Italijos (-3 proc.) rodikliai.

Augo ir turistų iš visų tolimųjų rinkų skaičiai: iš JAV (+8,8 proc.), Japonijos (12,3 proc.), Izraelio (24,6 proc.), Kinijos (21,4 proc.). Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.