Print »  

2016 m. sausio-rugsėjo mėn. statistika: turistų iš Ukrainos proveržis nesustabdomas

2016-12-06

Tiek užsienio, tiek vietos turistų skaičiaus augimas Lietuvoje pirmus tris šių metų ketvirčius lieka dviženklis. Pagal Statistikos departamento pateiktus apgyvendinimo įstaigų duomenis, nuo sausio iki rugsėjo Lietuvoje apsilankė 1,2 mln. turistų iš užsienio šalių, t.y. 10,9 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Po šalį keliavo 985 tūkst. lietuvių, t.y. 10.4 proc. daugiau nei pernai. 

„Analizuodami pirmojo pusmečio rezultatus optimistiškai prognozavome, kad trečio ketvirčio vasaros mėnesiai tikrai prisidės prie teigiamų turistų srautų augimo rodiklių. Mūsų prognozės pasitvirtino. Pagrindinių šalių, iš kurių sulaukėme daugiausia turistų, taip pat liko nepakitęs, išskyrus vieną momentą – tarp Vokietijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos nebeliko Norvegijos. Šiemet ją iš lyderiaujančių šalių dešimtuko išstūmė Ispanija. Be to, pirmą kartą pastaraisiais metais turistų iš ES šalių srauto augimas pralenkė turistų iš ne ES šalių skaičių“,-  įžvalgomis dalijasi Valstybinio turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Lietuvos apgyvendinimo įstaigose 2016 m. pirmus 9 mėn. apsistojo 727 tūkst. ES šalių turistų, t.y. 12,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, ir 475 tūkst. turistų iš ne ES šalių, t.y. 8,9 proc. daugiau nei pernai.

Sparčiausiu augimu išsiskyrė turistai iš Ukrainos- jis siekė net 50 proc., lyginant su 2015 m. 9 mėn. apgyvendinimo įstaigų  statistika. 28 proc. augo turistų iš Ispanijos skaičius, 19,2 proc. – iš Lenkijos, 16,5 proc.- iš Latvijos. Nežymiai smuktelėjo tik turistų srauto iš Rusijos (-1,3 proc.) ir Italijos (-3 proc.) rodikliai.

Augo ir turistų iš visų tolimųjų rinkų skaičiai: iš JAV (+8,8 proc.), Japonijos (12,3 proc.), Izraelio (24,6 proc.), Kinijos (21,4 proc.). 
Kviečiame Lietuvos turizmo specialistus dalyvauti Valstybinio turizmo departamento organizuojamose tarptautinėse turizmo parodose ir renginiuose, skirtuose Lietuvos turizmo galimybių, apimančių gamtos ir kultūros paveldo populiarinimą, pristatymui.

Tarptautinės turizmo parodos ir renginiai bus surengti siekiant tikslo, nustatyto 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-LVPA-V-812 „Nacionalinių turizmo maršrutų, trasų ir produktų rinkodara bei turizmo ženklinimo infrastruktūros plėtra“ projektų finansavimo sąlygų apraše Nr. 1, patvirtintame Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2015 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. 4-778 – didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumą ir žinomumą, įgyvendinant remiamą veiklą – nacionalinių turizmo maršrutų, turizmo trasų ir prioritetinių turizmo produktų, apimančių kultūros ir gamtos paveldo objektus, rinkodarą.
 

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) rugpjūčio 25 d. kreipėsi į draudimo bendrovę „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje (toliau – BTA), reikalaudamas išmokėti draudimo išmokas turistams, patyrusiems nuostolių dėl kelionių organizatoriaus UAB „Voyage-Voyage“ nemokumo.

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.