Print »  

Ar įveiks pasaulio lietuviai ar Vilniaus turizmo savanoriai Joną Valančiūną?

2018-01-19

Likus tik 3 dienoms iki balsavimo už Turizmo Sėkmingiausiuosius 2017 pabaigos ir balsus atidavus jau beveik 10 tūkst. lietuvių, aršiausia kova vyksta dėl Metų Turizmo Ambasadoriaus titulo. Turizmo departamentas ragina visus specialiai sukurtoje svetainėje http://turizmo-sekmingiausieji.lt/ išsakyti savo nuomonę dėl to, kas labiausiai pernai prisidėjo prie turizmo sėkmės istorijos kūrimo. 

2017 m. turizmo ambasadoriumi pretenduoja tapti krepšininkas Jonas Valančiūnas, Vilniaus turizmo savanoriai ir Pasaulio lietuvių bendruomenė.

 

„Išties turizmo ambasadoriumi derėtų skelbti kiekvieną lietuvį, keliaujantį po Lietuvą ir besidalinantį savo atradimais tiek su kitais lietuviais, tiek su užsieniečiais. Ypač šiais, šventiniais metais, mūsų visų didžiausia dovana Lietuvai gali būti kelionės po ją, nes taip galime geriau pažinti savo šalį ir dar labiau ja didžiuotis“, - mano laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

 

Sėkmingiausiu 2017 metų turizmo produktu gali būti išrinkti „It‘s Kaunastic“, TrenkTuro žygiai pėsčiomis ar Šaltojo karo muziejus.

 

UAB „Westekspress“, UAB „Estravel Vilnius“ ir UAB „TravelDeals LT“ (MAKALIUS) pretenduoja tapti Sėkmingiausiu 2017 metų kelionių organizatoriumi.

 

Sėkmingiausiu 2017 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėju gali būti paskelbtas sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ Birštone, reabilitacijos centras „Upa“ Druskininkuose arba UAB „Gradiali“.

 

Vėtrungę kaip sėkmingiausias 2017 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą, gali pelnyti „Lrytas TV“ laida „Keliauk su reporteriu“ su Domu Burkausku, kelionių žurnalas „Keliauk!” arba LRT RADIJO projektas „Aplink Lietuvą 2017” su Rūta Kupetyte ir Edvardu Kubiliumi.

 

Sėkmingiausia 2017 metų turizmo iniciatyva: KARJERAIS.LT, akcija „Atviros dienos kaime” bei Nacionalinės turizmo verslo asociacijos renginių serija „Po darbų: turizmo profesionalų klubas“.

 

Viešbutis „Artagonist“, viešbutis „HOF“ ir viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“ pateko į sėkmingiausių 2017 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjų trejetą.

 

O kaimo turizmo sodyba „Gribžė“, agroturizmo sodyba „Provansalis“ ir kaimo turizmo sodyba „Pas Tėvukus“ – tarp sėkmingiausių 2017 metų kaimo turizmo paslaugų teikėjų.

 

Dėl sėkmingiausio 2017 metų turizmo informacijos/lankytojų centro titulo konkuruoja Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, Kaunas IN ir Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras.

 

Sėkmingiausia 2017 metų turizmo traukos vietove gali būti paskelbtas Kaunas, Klaipėda arba Palanga.

 

Daugiau apie pretendentus, kuriuos atrinko turizmo specialistai bei turizmo asociacijų atstovai, – čia.

 

Nugalėtojus paskelbs LR ūkio ministras turizmo parodos ADVENTUR atidarymo ceremonijos 2018 m. sausio 26 d. metu.

 

Turizmo sėkmingiausieji – svarbiausias Lietuvos turizmo bendruomenės metų renginys. Valstybinis turizmo departamentas šiemet juos organizuoja 14 kartą. Balsavimas internetu vyksta nuo gruodžio 22 d. iki sausio 22 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.