Print »  

ATNAUJINTA. Informacija turistams dėl kelionių į Turkiją

2016-08-18

Atsižvelgdama į saugumo situaciją Turkijoje, Užsienio reikalų ministerija atšaukė rekomendaciją Lietuvos Respublikos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą.

Kitos rekomendacijos dėl vykimo į šią šalį nekeičiamos.

Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti, o esantiems – nedelsiant išvykti iš pietryčių Turkijos regionų, besiribojančių su Sirija ir Iraku.


Dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Sirija ir Iraku Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į Turkijos Respublikos Hatay, Kilis, Gaziantep, Šanliurfa (Urfa), Mardin ir Širnak provincijas. Taip pat patariama nesiartinti prie Turkijos ir Sirijos pasienio zonos arčiau kaip 10 kilometrų atstumu.


Rekomenduojama nevykti į Diyarbakir provinciją dėl joje besitęsiančių susirėmimų tarp Turkijos karinių pajėgų ir PKK teroristinės organizacijos grupuočių.


Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Hakkari provinciją, besiribojančią su Iraku.

Primename, kad nuo liepos 21 d. ryto trijų mėnesių laikotarpiui Turkijoje yra įvesta nepaprastoji padėtis. Atkreipiame dėmesį, kad nepaprastosios padėties metu visi asmenys su savimi visuomet privalo turėti asmens dokumentus. 

Lietuvos piliečiams, planuojantiems kelionę į Stambulą arba Ankarą, rekomenduojame atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius.

Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu, tačiau dėl ilgiau užtrunkančių patikrų rekomenduojama atvykti į oro uostus likus mažiausiai 3 valandoms iki numatytų tarptautinių skrydžių.

 

2016-07-16 Kelionių organizatoriai, vykdantys keliones į Turkijos kurortus informuoja: "Kurortuose yra ramu. Su turistais palaikome ryšį, taip pat siūlome vadovautis URM rekomendacijomis, neiti iš viešbučio teritorijos, vengti susibūrimo vietų, palaikyti ryšį su artimaisiais, sekti spaudą. Nuolat stebime situaciją, palaikome ryšį su kolegomis Turkijoje. Oro bendrovė "Small Planet Airlines" taip pat vertina aviacijos saugumą oro uostuose, stebi situaciją. Šiuo metu Turkijoje yra apie 2000 lietuvių turistų. Panikos nėra. Artimiausi skrydžiai į Turkijos kurortus bus vykdomi pagal grafiką. Esant būtinybei, mes pasirengę reaguoti nedelsiant."

Rekomenduojame prieš kelionę susisiekti su Jūsų kelionių organizatoriumi ir patikslinti informaciją.

Valstybinis turizmo departamentas
 Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.