Print »  

Atviros dienos kaime Lietuvoje ir Latvijoje 2018

2018-04-24

Lietuvos kaimo turizmo asociacija bendradarbiaudama su Latvijos kaimo turizmo asociacija “Lauku celotajs“ ir vykdydama projektą „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje“ (AgriHeritage, LLI-65), kviečia į kasmetinę akciją „Atviros dienos kaime“. Ši akcija skirta visiems, kurie nori praleisti savaitgalį kaime ir susipažinti su gyvenimo jame įdomybėmis. 

Šiais metais akcija Lietuvoje ir Latvijoje vyks du savaitgalius – gegužės 4-6 d. Latvijoje ir gegužės 11-13 d. Lietuvoje. Dvi datos pasirinktos tam, kad lankytojai galėtų pasisvečiuoti ne tik gimtosios šalies sodybose ir ūkiuose, bet aplankyti ir kaimyninę šalį.

„Šiais metais akcijoje dalyvauja net 200 įvairių paslaugų teikėjų, todėl tai ne tik unikali proga susipažinti su kaimo gyvenimu, bet ir savo akimis išvysti, kaip gimsta produktai, kurie patenka ant mūsų stalų: kaip rūkoma žuvis ar kepama duona, koks yra pieno ar medaus kelias.“ – teigia Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas. Akcijoje dalyvauja apgyvendinimo paslaugų teikėjai, amatininkai, pirtininkai, maisto gamintojai, bitininkai, ūkininkai, pilys ir dvarai, muziejai, bendruomenių centrai, kaimo restoranai, gamtos takai ir daug kitų. Visus akcijos dalyvius galima rasti akcijos puslapyje www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime.

Kodėl akcijos „Atviras dienas kaime“ metu verta keliauti?

Visų pirma akcijos dienomis šeimininkai siūlo specialiai organizuojamus renginius, pramogas bei nuolaidas. Lietuvoje akcijos dalyviai vilioja lankytojus įvairiausiais pasiūlymais, pavyzdžiui: „Kaip suvalgyti gėlių darželį“, „Pavasario paukščių choro koncerto klausymas“, „Pamario aitvarų festivalis“, „Basomis į nuotykius“ ir daug kitų. Visų antra, tai unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie paprastai daugiau laiko skiria gamybai ar prekybai turgeliuose, bet šį kartą lauks svečių namuose. Trečia, retai rasite progą aplankyti tiek daug skirtingų ūkių ir sodybų tuo pat metu, todėl tai unikali galimybė vykti į kelionę aplankant įdomias vietas visoje Lietuvoje ir Latvijoje.

Akcijoje taip pat dalyvauja Latvijos ūkiai bei sodybos. Aplankę abi šalis lankytojai galės palyginti kur gražesnės sodybos ir skanesnės kaimo gėrybės. Latvijoje pažintinėse programose lankytojai galės išmokti pasigaminti ledus ar legendinės „Karvutės“ saldainius, sudalyvauti „100 levandų Latvijai lysvės kūrime“, naminio sūrio gaminime ir daugelyje kitų edukacijų. Latvijos šimtmečio proga daugelis ūkių ir sodybų kviečia svečius į „Baltosios staltiesės šventę“, kurioje lauks skanumynai, koncertai, kaimo gėrybių turgeliai ir pažintinės ekskursijos.

Kur rasti „Atviros dienos kaime“ dalyvių pasiūlymus?

Visus akcijos pasiūlymus galima rasti „Atviros dienos kaime“ akcijos svetainėje: atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime. Čia patalpintas žemėlapis, visų ūkių bei sodybų aprašymai su ypatingais pasiūlymais, šeimininkų kontaktai ir patarimai kaip suplanuoti vienos ar daugiau dienų išvyką. Papildomą informaciją apie Latvijos ūkius galima rasti čia: atostogoskaime.lt/apie-akcija-atviros-dienos-kaime/akcijos-dalyviai.

Spausdintą Latvijos ir Lietuvos akcijos žemėlapį su ūkių ir sodybų pasiūlymais bei kontaktiniais duomenimis galima nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2-201, Kaunas) ir didžiausių miestų Circle K degalinėse Lietuvoje ir Latvijoje (pridedamas degalinių sąrašas, kur galima pasiimti žemėlapį).

Lankytojų prašoma apie savo apsilankymą pranešti šeimininkams, kad jie galėtų suplanuoti svečių priėmimą. Taip pat rekomenduojama pasitikrinti kiekvienos sodybos ar ūkio lankymo laiką akcijos dienomis!

Konkursas – galimybė laimėti 100 eurų

Lietuvos kaimo turizmo asociacija kviečia lankytojus įamžinti gražiausias kelionės akimirkas ir dalyvauti konkurse. Konkurso dalyvio tikslas – aplankyti kuo daugiau akcijos dalyvių abejose šalyse ir laimėti 100 eurų vertės dovanų kuponą poilsiui Lietuvos kaime. Daugiau informacijos: http://www.atostogoskaime.lt/konkursas.

LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas, El. p. linas@atostogoskaime.lt, Tel. nr. +370 614 20339.

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Lietuvoje ir Latvijoje“ (LLI-65, AgriHeritage). Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.