Print »  

Kaip atostogauti be rūpesčių?

2017-07-05

Prasidėjus atostogų ir kelionių planavimo karštinei, dalinamės specialistų patarimais, kaip atostogauti be rūpesčių. 

Prieš įsigyjant kelionę būtinai:

·         Gauk išsamią informaciją apie kelionę: transportą, apgyvendinimą, maitinimą ir maršrutą

·         Sužinok visą kelionės kainą

·         Sužinok, kas yra kelionės organizatorius

·         Valstybinio turizmo departamento svetainėje www.tourism.lt patikrink kelionių organizatoriaus draudimą dėl nemokumo ar bankroto ("Aktualus kelionių organizatorių sąrašas")

·         Susipažink su atsiliepimais apie kelionių organizatorių ir (ar) kelionių agentūrą

·         Gauk turizmo paslaugų sutartį ir susipažink su jos sąlygomis

·         Išsiaiškink sutarties nutraukimo sąlygas

·         Išsiaiškink skundų nagrinėjimo tvarką

·         Gauk kelionių organizatoriaus vietinio atstovo kontaktus

·         Gauk informaciją raštu apie tikslias kelionės sąlygas

·         Prieš perkant kelionę, išsiaiškink viską. Taip pat būtinai patikslink išvykimo laiką likus dienai iki kelionės ir saugok savo kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos!

Ką būtina žinoti perkant kelionės paketą?

Perki dvi ar daugiau turizmo paslaugas ilgesniam nei 24 valandų laikotarpiui arba su įtraukta nakvyne? Vadinas, perki kelionės paketą (t.y. organizuotą turistinę kelionę). Todėl, dėmesio:

·         Už šį paketą atsako kelionių organizatorius. Kelionių agentūros paketo sudaryt negali – tik perparduoti.

·         Jeigu kelionių organizatorius arba kelionių agentūra išskaido kelionės paketą (pvz., atskirai parduoda skrydį, nakvynę ar kt.), vis tiek reikalauk sutarties.

·         Perki kelionės paketą iš užsienyje registruoto kelionių organizatoriaus? Patikrink, ar jis įtrauktas į Turizmo departamento tinklapyje www.tourism.lt skelbiamą sąrašą, t.y. ar yra legalus.

·         Užsienyje registruoto kelionių organizatoriaus nėra minėtame sąraše, bet vis tiek perki iš jo kelionę? Vadinas, pats prisiimi riziką dėl galimos žalos atlyginimo. Atmink, kad tokiu atveju tavo teisės bus ginamos pagal tos šalies, kurioje registruotas kelionių organizatorius, įstatymus (ne Lietuvos!). Įvertink, kad reikės versti dokumentus į užsienio kalbą, skambinti į užsienį ir pan.

·         Jei įvertinai riziką ir nusprendei įsigyti kelionės paketą ar atskiras turizmo paslaugas be sutarties, papildomai apsidrausk dėl galimos žalos

·         Nepamiršk apie sužinotus organizuotų kelionių teikimo pažeidimus pranešti Turizmo departamentui.

Atostogaukite be rūpesčių! Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.