Print »  

Laida „Keliauk ir ragauk“: Alpes turi ne tik Vilnius ir Druskininkai

2016-12-14

„Vienu metu pradėjau galvoti, kad apsiverksiu“, – rėžė asmeninis moterų treneris Martas Kalendra, kartu su TV laidų vedėja Indre Stonkuviene užsikoręs ant alpinizmo trasa paversto, vienintelio tokio Lietuvoje Jonavos vandens bokšto. Ekstremaliomis patirtimis jiedu jau šeštadienį dalinsis Turizmo departamento ir Beatos Nicholson kulinarinių kelionių laidoje „Keliauk ir ragauk. Lietuva“. 

Adrenalino mėgėjų dėmesiui, ši pramoga toli gražu ne vienintelė, dėl kurios žiemos sezoną verta apsilankyti Jonavoje. Pasirodo, Alpes turi ne tik Vilnius ir Druskininkai. Vos praėjusiais metais ir Vidurio Lietuvoje įrengta slidinėjimo trasa, kurioje lankysis Beata, Indrė ir Martas. „Koks treneris be pašikniukų?“ – puikaus humoro jausmo nestokos Indrė, sužinojusi, kad Martas į Jonavą pasiėmė net ir šiokios tokios kalnų įrangos.

Norintiesiems turistauti kiek ramesniu tempu Beata pasiūlys apsilankyti jos gimtuosiuose Kėdainiuose. Tai - šešių tautų, šešių konfesinių bendruomenių ir šešių turgaus aikščių miestas. Čia laidos vedėja, kartu su savo seserimi Odeta, viešės kiek neįprastu vietiniams tikslu: nutarė keliauti su...gidu. „Savo krašto niekada nevėlu pažinti. Neįsivaizdavau, kad Kėdainiuose tiek daug nesu mačiusi“, – atviraus Beata.

Kokia kulinarinė kelionių laida be kraštui būdingų patiekalų? Vos už dešimties kilometrų nuo Kėdainių laidos vedėja ras Vidurio Lietuvos pasididžiavimo – virtinių – oazę. Nei daug, nei mažai – 17 skirtingų jų rūšių turistams siūloma Sirutiškyje. Beata ne tik ragaus, bet ir mokysis tokius skanėstus gaminti pati.

Ši BTV eteryje pasirodysianti laida yra priešpaskutinis „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ dešimties laidų ciklo epizodas. Kartu su Valstybiniu turizmo departamentu kuriamo projekto autoriai pateiks patrauklų kelionės po Lietuvą maršrutą ir patvirtins, kad išvykoms nėra blogo oro. Su skirtingų kraštų tradiciniais patiekalais supažindins naująją TV laidą kartu su Beata kurianti etnografė, kulinarinio paveldo ekspertė Nijole Marcinkevičienė.

TV laida „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ rodoma kiekvieną šeštadienį 18.30 val. per BTV.

Dalis nepamirštamų Beatos nuotykių keliaujant ir ragaujant Lietuvą – socialiniame tinkle Facebook su grotažyme #KeliaukIrRagauk.

Laidos anonsas čia.
 

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.