Print »  

Laida "Keliauk ir ragauk": svogūnų nevalgančią Beatą žemaičiai suviliojo legendine cibulyne

2016-12-07

Kuo daugiau švenčių per vieną dieną – tokį tikslą važiuodama į Žemaitiją išsikėlė TV laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ vedėja Beata Nicholson. Įvairių šalių kaukėmis besidominti žurnalistė sužinojo, kad būtent žemaičiai turi vienintelį Lietuvoje Užgavėnių kaukių muziejų. Be to, būtent iš šio krašto visa likusi Lietuva išmoko švęsti Užgavėnes: kaukes darytis ir eitynes rengti. Dar labiau Beatą nustebino tradicinis žemaičių Užgavėnių šiupinys, pasirodo, iš jo būtinai turi styroti kelios kiaulės uodegos. O ką jos reiškia ir kodėl valgytojai stengdavosi, kad būtent jiems iš šiupinio uodega tektų, sužinosite jau šį šeštadienį, žiūrėdami VTD inicijuotą laidą "Keliauk ir ragauk". 

Kuo daugiau švenčių per vieną dieną – tokį tikslą važiuodama į Žemaitiją išsikėlė BTV laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ vedėja Beata Nicholson. Įvairių šalių kaukėmis besidominti žurnalistė sužinojo, kad būtent žemaičiai turi vienintelį Lietuvoje Užgavėnių kaukių muziejų. Be to, būtent iš šio krašto visa likusi Lietuva išmoko švęsti Užgavėnes: kaukes darytis ir eitynes rengti. Dar labiau Beatą nustebino tradicinis žemaičių Užgavėnių šiupinys, pasirodo, iš jo būtinai turi styroti kelios kiaulės uodegos. O ką jos reiškia ir kodėl valgytojai stengdavosi, kad būtent jiems iš šiupinio uodega tektų, sužinosite jau šį šeštadienį, žiūrėdami laidą.

 

Kas ieško, tas randa – beragaudama šiupinio, Beata sužinojo, kad vos už dviejų kilometrų, prie Platelių ežero kranto švenčiamas tikras tradicinis žemaitiškas mergvakaris! Kaip gi neužsuksi! Pasirodo, žemaitės mergvakarį vadindavusios pintuvėmis – mat ne tik šoko, dainavo, bet ir vainikus iš žolynų pynė ir, žinoma, būrėsi. Išbandė ir Beata žemaičių būrimus, o po laidos ir žiūrovai galės namuose pamėginti. Gaila, vestuvių tądien nebuvo – laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ kulinarijos ekspertė Nijolė Marcinkevičienė pasakojo, kad Žemaitijoje ši šventė – išskirtinė. Mat tik šiame regione vestuvių anksčiau būta... suneštinių! Na, o po vestuvių žemaičiai visada – ir anksčiau, ir dabar – valgo cibulynę! Šią legendinę žemaičių sriubą, padedančią atgauti jėgas, Beatai gamino Donatas Čižauskas. Plungėje gyvenantis vestuvių dainininkas, kartu su Beata dalyvavo „Žvaigždžių duetuose“, ir jau anuomet užsiminė, kad niekas negali atsispirti šiam patiekalui. „Nevalgysiu svogūnų! Tikrai nevalgysiu...“ - kartojo BTV laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ vedėja, žengdama į bičiulio vairuojamą plaustą. Tačiau paplaukiojusi gražiuoju Babrungo tvenkiniu ir sužinojusi visas žemaitiškos šaltsriubės paslaptis, Beata priėmė Donato iššūkį ir paragavo cibulynės! Kokią audringa reakciją sukėlė šis patiekalas Beatai pamatysite jau šį šeštadienį, 18.30 val. per BTV.

 

Dalis nepakartojamų Beatos nuotykių keliaujant ir ragaujant Lietuvą – socialiniame tinkle Facebook su grotažyme #KeliaukIrRagauk.

 
Laidos anonsas čia.
 

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.