Print »  

Platelių ežere nardę M. Starkus ir V. Radzevičius: „Viskas atrodo daug baisiau nei yra iš tikrųjų”

2018-02-12

Jau šeštadienį prie televizoriaus ekranų pakvies antroji „Aplink Lietuvą“ laida. Garsiausi šalies keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kartu su Turizmo departamentu aplankys Oginskių dvarą Plungėje, suks Bukantės kastinį, pasiners į Platelių ežero gelmes. 

„Keliaudami po Lietuvą matėmė labai daug dalykų. Net ir mūsų ndideliame krašte kiekvieną kartą gali atrasti kažką naujo“, – laidoje kalbės M. Starkus. Keliautojas džiaugsis, kad pagaliau atsirado proga aplankyti vieną ryškiausių Plungės vietų – Mykolo Oginskio dvarą.

 

„Garsas apie Žemaitijos Versalį sklinda ne tik po visą Lietuvą, bet ir visą Europą. Pastatas labai gražiai restauruotas, įrengtos meno salė. Tikrai yra, ką pamatyti. Ne tik dvaras, bet ir aplinka labai įdomi“, – jau šį šeštadienį, 10 val. laidoje „Aplink Lietuvą“ kalbės V. Radzevičius.

 

Mykolo Oginskio rūmams komplimentų negaili ir kartu keliaujanti dvarų kultūros tyrinėtoja, heraldikos žinovė, istorikė Neringa Dambrauskaitė.

 

„Šie rūmai garsėjo muzika, buvo įkurta muzikos mokykla, kurioje mokėti pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis”, - pasakos istorikė. Laidos metu žiūrovams bus priminta Plungės dvaro ir jo šeimininko, kunigaikščio Mykolo Oginskio istorija, kuri nepaliks abejingų. Koncertai, pokyliai, svečių vizitai – Oginskių rūmai nepritrūkdavo svečių.

 

Iš Plungės kompanija vyks į Bukantės dvarelį, kur kažkada gyveno ir lietuvių literatūros klasikė Žemaitė. „Bijau Žemaitijoje vienintelio dalyko – kalbėtis ir nieko nesuprasti“, – pokštaus M. Starkus. Tad žemaitišką kastinį kamine visai komandai gamins kulinariniais gabumais stebinantis V. Radzevičius.

 

Keliautojai neatsispirs ir ekstremaliai pramogai – nardymui Platelių ežere. „Turėjome unikalią progą pamatyti 16 a. tilto polius ir liekanas. Sumanymas nerti į ežero gelmes buvo nuotykis. Šalta, sniegas, privažiuoti prie nardymo vietos sunku. Tačiau vaizdai Platelių ežero dugne yra nuostabūs“, – su šypsena veide kalbės V. Radzevičius.

 

„Atrodė, ką mes čia darome, kas mums šovė į galvą, kada subręsime… Tokiame šaltyje dar niekada nenardėme, nauja patirtis. Visiškai kitas pasaulis, apie nieką daugiau negalvoji. Po vandeniu dingsta visi rūpesčiai. Viskas atrodo daug baisiau nei yra iš tikrųjų. Metęs iššūkį sau atrandi įdomių dalykų“, – po puikaus laisvalaikio praleidimo būdo kalbės M. Starkus.

 
Laida „Aplink Lietuvą“ jau šeštadienį, 10 val., per TV3!
 
Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. 

 

 Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.