Print »  

Platelių ežere nardę M. Starkus ir V. Radzevičius: „Viskas atrodo daug baisiau nei yra iš tikrųjų”

2018-02-12

Jau šeštadienį prie televizoriaus ekranų pakvies antroji „Aplink Lietuvą“ laida. Garsiausi šalies keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kartu su Turizmo departamentu aplankys Oginskių dvarą Plungėje, suks Bukantės kastinį, pasiners į Platelių ežero gelmes. 

„Keliaudami po Lietuvą matėmė labai daug dalykų. Net ir mūsų ndideliame krašte kiekvieną kartą gali atrasti kažką naujo“, – laidoje kalbės M. Starkus. Keliautojas džiaugsis, kad pagaliau atsirado proga aplankyti vieną ryškiausių Plungės vietų – Mykolo Oginskio dvarą.

 

„Garsas apie Žemaitijos Versalį sklinda ne tik po visą Lietuvą, bet ir visą Europą. Pastatas labai gražiai restauruotas, įrengtos meno salė. Tikrai yra, ką pamatyti. Ne tik dvaras, bet ir aplinka labai įdomi“, – jau šį šeštadienį, 10 val. laidoje „Aplink Lietuvą“ kalbės V. Radzevičius.

 

Mykolo Oginskio rūmams komplimentų negaili ir kartu keliaujanti dvarų kultūros tyrinėtoja, heraldikos žinovė, istorikė Neringa Dambrauskaitė.

 

„Šie rūmai garsėjo muzika, buvo įkurta muzikos mokykla, kurioje mokėti pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis”, - pasakos istorikė. Laidos metu žiūrovams bus priminta Plungės dvaro ir jo šeimininko, kunigaikščio Mykolo Oginskio istorija, kuri nepaliks abejingų. Koncertai, pokyliai, svečių vizitai – Oginskių rūmai nepritrūkdavo svečių.

 

Iš Plungės kompanija vyks į Bukantės dvarelį, kur kažkada gyveno ir lietuvių literatūros klasikė Žemaitė. „Bijau Žemaitijoje vienintelio dalyko – kalbėtis ir nieko nesuprasti“, – pokštaus M. Starkus. Tad žemaitišką kastinį kamine visai komandai gamins kulinariniais gabumais stebinantis V. Radzevičius.

 

Keliautojai neatsispirs ir ekstremaliai pramogai – nardymui Platelių ežere. „Turėjome unikalią progą pamatyti 16 a. tilto polius ir liekanas. Sumanymas nerti į ežero gelmes buvo nuotykis. Šalta, sniegas, privažiuoti prie nardymo vietos sunku. Tačiau vaizdai Platelių ežero dugne yra nuostabūs“, – su šypsena veide kalbės V. Radzevičius.

 

„Atrodė, ką mes čia darome, kas mums šovė į galvą, kada subręsime… Tokiame šaltyje dar niekada nenardėme, nauja patirtis. Visiškai kitas pasaulis, apie nieką daugiau negalvoji. Po vandeniu dingsta visi rūpesčiai. Viskas atrodo daug baisiau nei yra iš tikrųjų. Metęs iššūkį sau atrandi įdomių dalykų“, – po puikaus laisvalaikio praleidimo būdo kalbės M. Starkus.

 
Laida „Aplink Lietuvą“ jau šeštadienį, 10 val., per TV3!
 
Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. 

 

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.