Print »  

Po Lietuvą keliaujantys M. Starkus ir V. Radzevičius apsilankė pilyje, kurioje vaidenasi

2018-03-16

 Šį šeštadienį TV3 laidos „Aplink Lietuvą“ vedėjai lankysis Tauragės apskrityje. Pirmoji stotelė, į kurią užsuks Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, bus Panemunės regioninis parkas. Garsiausi Lietuvos keliautojai apsilankys Raudonės pilyje, kurioje veikia ir mokykla. „Net užsienyje nesu girdėjęs, kad taip būtų“, – stebėsis V. Radzevičius.

  Mokyklos mokytoja su užsukusiais svečiais pasidalino ir Raudonės mokyklos legenda. Pasak pedagogės, šioje pilyje kartais vaidenasi, pačios atsidaro durys, žmonės girdi kažką dainuojant graudžias dainas. Užlipus į Raudonės bokštą, atsiveria nuostabaus grožio vaizdas. Matosi Nemunas, pakrantė, miškai, spalvos...
 „Panemunės kelias turbūt daugeliui Lietuvoje keliaujančių žmonių yra puikiai pažįstamas. Nuostabi vieta“, – sakys M. Starkus. „Vaizdelis, vertas milijono. Kai sužinai visas legendas, ši pilis negali nežavėti“, – sakė V. Radzevičius. 
„Pilys yra dėkingos legendoms. Žmonės labai joms imlūs ir tiki tuo. Prie pilies yra parkas ir, pasak legendos, tame parke pietavo Gediminas, kuris pavalgęs išjojo į Veliuoną“, – vieną iš legendų pasakos M. Starkus. Tai buvo paskutiniai LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino pietūs. Prie Veliuonos jis žuvo.  
 „Aplink Lietuvą“ vedėjai nepraleis progos paragauti ir keptų žiobrių. Šios žuvies skonis pradžiugino keliautojus – ant vytelių kepti žiobriai buvo suvalgyti įtrynus sviestu. „Pusryčiai buvo tobuli“, – sakys V. Radzevičius.
  Istorijos mokslų daktarė Neringa Dambrauskaitė lauks keliautojų ant Palemono kalno, Gedimino kapo kalno. „Kiekvienas piliakalnis Lietuvoje yra mūsų istorija. Ir kai atsiduri ant piliakalnio ir jei dar yra išlikę istorinių apie tą piliakalnį, tai yra įdomu. Visada bandau įsivaizduoti, kaip atrodė pilys ant piliakalnių, kaip žmonės gyveno, ką jie valgė, ką veikdavo per dieną, ką dirbdavo, kaip bendraudavo. Tai istorinės smulkmenos, kurios padeda suprasti mūsų protėvių gyvenimą“, – kalbės V. Radzevičius. Istorikė N. Damdrauskaitė nepraleis progos žiūrovams priminti ir Panemunės pilies istorijos, o kelionę vainikuos pagal autentišką receptą pagamintą putpelė.

 

Laida „Aplink Lietuvą“ šeštadieniais, 10 val., per TV3!

 

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

 

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.