Print »  

Šimtmečio proga – padėkos gidams

2018-11-29

Už ekskursijas, vedamas penkiomis kalbomis, už netradicines ekskursijas po miegamuosius sostinės rajonus, už temines ekskursijas... Tokios LR ūkio ministro padėkos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga buvo skirtos šešiems gidams. 

„Gidai yra tikrieji Lietuvos ambasadoriai - nuo jų labai priklauso, kokį pirmąjį įspūdį apie mūsų šalį susidarys turistai. Turistų srautams į Lietuvą tebeaugant, gidų veikla tampa vis svarbesnė, juk šiuolaikinių turistų poreikiai keičiasi – jie ieško kitose ES šalyse nerandamų patirčių, jų interesų laukas plečiasi. Džiugu, kad Lietuvoje atsiranda ekskursijų su šokių, teatro, muzikos elementais, gidai ima dažniau naudoti modernias technologijas, stengiasi įtraukti turistus žaidimais, viktorinomis, degustacijomis. Kitas gidams tenkantis iššūkis – kalbos, juk Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį vis labiau atranda turistai iš tolimųjų rinkų, tokių kaip Kinija, Japonija, Izraelis, Pietų Korėja, todėl didėja šias kalbas mokančių gidų poreikis”, - sveikindamas gidus kasmetinių Valstybinio turizmo departamento organizuojamų mokymų metu tvirtino ūkio viceministras Gediminas Miškinis.

Jis įteikė padėkas gidei A.Sinkevičiūtei už temines ekskursijas Vydūno ir Daukanto metams paminėti, gidui A.Kazlauskui už netradicines ekskursijas Vilniuje “Gatvės gyvos”, gidei J.Leonavičienei už nuoširdų ilgametį darbą su prancūzų ir ispanų turistais, gidei N.Stasiulaitienei už puikias ekskursijas, vedamas penkiomis kalbomis, gidui A.Armonavičiui už Pamario krašto kultūros ir gamtos puoselėjimą, gidei D.Kašėtaitei už svarų indėlį kuriant ir vedant ekskurijas kompozitoriaus M.K.Čiurlionio takais.

Viso Lietuvoje šiuo metu yra 4681 gidas.
 

Gido profesiją Lietuvoje reglamentuoja Turizmo įstatymas, ir gido paslaugas mūsų šalyje gali teikti tik Turizmo departamento išduotą pažymėjimą turintys asmenys. Vien šiemet kvalifikacija buvo pripažinta 323 gidams, išduoti 395 pažymėjimai.

 

Nuo 2017 m. vasaros Turizmo departamentas išduoda naujos kartos gidų pažymėjimus, primenančius asmens identifikavimo korteles. 2018 m. liepos 17 d. įsigaliojus naujam Turizmo įstatymui buvo panaikintos gidų kategorijos. Atitinkamai buvo pakeista ir pažymėjimų forma – pažymėjimuose nebeliko kategorijų. Be to, siekiant užtikrinti duomenų apsaugą, asmens kodas buvo pakeistas gimimo data. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.