Print »  

SVARBU: Dėl nuostolių turistams kompensavimo panaikinus UAB „Travelonline Baltics“ kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimą

2018-01-31

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

Iki nustatyto termino reikia pateikti šiuos dokumentus:

1.       Prašymą kompensuoti nuostolius su nukentėjusiojo kontaktine informacija (galite atsisiųsti formą čia):

Prašyme turistai turi nurodyti savo kontaktinius duomenis:  asmens kodą; pinigų sumą, įmokėtą kelionių organizatoriui; turisto asmeninę banko sąskaitą ar kitą banko sąskaitą (nurodyti banko sąskaitos savininko rekvizitus), į kurią būtų prašoma pervesti kelionių organizatoriui sumokėtus pinigus; kartu turėjusių vykti turistų vardus ir pavardes (nurodytus toje pačioje turizmo paslaugų teikimo sutartyje). Prašymas turi būti pasirašytas.

2.       Priedus:

Prie prašymo būtina pridėti turizmo paslaugų teikimo sutartį, pinigų sumokėjimo faktą patvirtinančius dokumentus (mokėjimo kvitų originalai arba banko mokėjimo pavedimų per elektroninės bankininkystės sistemą kopijos), kitus dokumentus, patvirtinančius turizmo paslaugų įsigijimo faktą iš UAB „Travelonline Baltics“ (jeigu kelionių organizatorius ar kelionių agentūra nepasiūlė turistui pasirašyti sutarties kelionei), teismo sprendimo kopiją (atvejais, kai Lietuvos Respublikos teismai priteisė UAB „Travelonline Baltics“ turistams turtinius nuostolius, susidariusius dėl to, kad kelionių organizatorius neįvykdė ar negalėjo įvykdyti savo prievolių (arba įvykdė ne visas prievoles)).

Turizmo departamentui turi būti pateikiamas vienas prašymo bei kitų pridedamų dokumentų egzempliorius.

Atkreipiame dėmesį, kad Turizmo departamentui turi būti siunčiami turistų prašymai su pridedamų dokumentų originalais (kelionės sutartis, apmokėjimą už kelionę patvirtinantys dokumentai, t.y. mokėjimo kvitai, arba banko mokėjimo pavedimų per elektroninės bankininkystės sistemą kopijos, kitas išlaidas patvirtinantys dokumentai).

Surinkęs turistų pretenzijas iki 2018 m. balandžio 30 d., Turizmo departamentas inicijuos turistų patirtų išlaidų kompensavimo procedūrą iš kelionių organizatoriaus turimo prievolių įvykdymo laidavimo draudimo ir perduos draudimo bendrovei BTA.

„Draudimo bendrovė BTA kompensuos turistų patirtus nuostolius vadovaudamasis draudimo sutarties sąlygomis bei LR Vyriausybės patvirtintomis draudimo taisyklėmis dėl Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo. UAB „Travelonline Baltics“ kelionių organizatoriaus pažymėjimo panaikinimas yra draudžiamasis įvykis. Draudimo bendrovė BTA atkreipia dėmesį, kad tai yra nuostolių draudimas, todėl kiekvieno turisto patirtus nuostolius skaičiuos atskirai. Visų pirma bus žiūrima, ar sumokėta ir negrąžinta turistui suma viršija jau suteiktų paslaugų vertę. Jeigu sumokėta suma viršys suteiktų paslaugų vertę, skirtumas ir bus draudimo išmoka. Išmoka nebus mokama už jau nupirktus ir turistui perduotus lėktuvo bilietus. Draudimo bendrovė BTA ragina turistus neprarasti jau suplanuotų atostogų, ir trūkstamą atostogų paketo dalį (pervežimus, viešbučius ir pan.) įsigyti kitose kelionių agentūrose. Neoficialiomis draudimo bendrovės BTA žiniomis, dalis turistų trūkstamas kelionių paketo dalis įsigijo „Kelionių akademijoje“ ir kitose kelionių agentūrose“, - teigia Rokas Tverijonas, AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje Teisės skyriaus vyriausiasis teisininkas.

 

Draudimas vienodai padengs turistų kompensuotinus nuostolius, nepriklausomai nuo to, kurie turistai į VTD kreipsis pirmieji.

 

Daugiau informacijos: Turizmo departamento Turizmo veiklos priežiūros skyriuje, tel. 8 706 64 986 arba el.paštu vtd@tourism.lt Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.