Print »  

Turizmo departamentas įspėja dėl socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėse siūlomų kelionių, kai nenurodomas paslaugos teikėjas

2017-02-24

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) įspėja dėl socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėse siūlomų kelionių, kai nėra aiškiai įvardintas paslaugų teikėjas, t. y. kai nurodomas tik kontaktinis telefono numeris ir/ar el. paštas. Tokiais atvejais lieka neaišku, koks juridinis ar fizinis asmuo yra turizmo paslaugos teikėjas, todėl kyla pagrįsta rizika, kad vykdoma galimai nelegali arba neteisėta veikla.  

Viena iš tokių svetainių yra www.atostogos.info, kuri šiuo metu reklamuojama socialiniame tinkle Facebook. Nei svetainėje, nei Facebook paskyroje nėra informacijos apie turizmo paslaugų teikėją. Anksčiau ši svetainė buvo prieinama per nuorodą iš UAB „HotelsNet“ svetainės www.hotelsnet.eu, dėl kurios VTD jau įspėjo anksčiau.

Svetainėje www.atostogos.info teikiama tokia informacija: „1. Tai nėra organizuota turistinė kelionė. 2. Turistinės kelionės sutartis tarp užsakovo ir Atostogos.info negali būti pasirašoma, kadangi įmonė nėra tiesioginė paslaugų tiekėja. 3. Užsakymo metu užsakovas sutinka su visomis kiekvieno paslaugos tiekėjo sąlygomis atskirai. Kitu atveju paslaugos užsakyti negalima. 4. Visi ginčai tarp užsakovo ir tiekėjo sprendžiami nurodytomis tiekėjo sąlygomis. 5. Atostogos.info gali tik padėti ar konsultuoti užsakovą ginčui išspręsti.“ Ši informacija klaidina turistus ir tuo pažeidžia jų teises. Svetainėje siūlomos kelionės pažeidžiant Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo reikalavimus. Atkreiptinas dėmesys, jog šis neįvardintas juridinis/fizinis asmuo deklaruoja, kad neprisiima jokios atsakomybės ir ginčo atveju gali tik padėti ar konsultuoti turistą.

Kilus klausimams ar abejonėms rekomenduojame konsultuotis su VTD specialistais. Informaciją, kurią reikia žinoti prieš įsigyjant kelionę, galite gauti el. paštu: prieziura@tourism.lt, telefonu Vilniuje 8 706 64 976 arba VTD svetainėje, skyriuje TURISTUITurizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.