Print »  

V. Radzevičius ir M. Starkus Kretingoje atrado tropikus: „Atsidūrėme džiunglėse”

2018-02-15

Šeštadienio rytą TV3 žiūrovus prie televizoriaus ekranų pakvies trečioji laida „Aplink Lietuvą“. Laidos vedėjai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus kartu su istorijos mokslų daktare Neringa Dambrauskaite ir turizmo departamentu aplankys žaliąją tropikų oazę Kretingoje, mokysis gaminti senovinius saldainius, svečiuosis Šilutės Hugo Šojaus dvare, neatsispirs Švėkšnos kulinariniams siurprizams. 

Laidoje Lietuvos pilis, dvarus lankantys garsiausi šalies keliautojai užsuks ir į Kretingos dvarą. Dvaras garsėja nuostabaus grožio žiemos sodu, traukiančiu turistus iš viso pasaulio. „Šis žiemos sodas yra ypatingas. 19 a. antroje pusėje tai buvo vienas didžiausių privačių sodų Europoje. Jame galėjai išvysti palmes, citrinmedžius, apelsinmedžius, kaktusus. Sodas, kurį mes matome dabar, buvo pradėtas atkūrinėti nuo 1987 metų. Viduryje žiemos sodo dabar yra fikusas, o Tiškevičių valdymo laikais buvo plunksninė palmė“, – laidoje pasakos dvarų kultūros tyrinėtoja, heraldikos žinovė N. Dambrauskaitė.

 

„Lietuvoje pamatyti tokį sodą žiemą ir vasarą yra unikalus dalykas. Atsiduri tarsi džiunglėse. Egzotiniai gyvūnai, augalai, ypatingas mikroklimatas, drėgmė primena kai kuriuos šiltuosius kraštus. Puiki vieta užsukti kiekvienam, mėgstančiam keliauti. Svarbiausia, kad čia nėra jokio sezoniškumo“, – žiemos sodo grožiu ir ypatinga atmosfera džiaugsis V. Radzevičius.

 

„Aplink Lietuvą“ vedėjai Kretingos dvarą įvardina kaip didžiulį atradimą, palikusi jiems neišdildomą įspūdį. Kelionei dar smagesnių emocijų suteiks saldainių gamyba. Prieš daugelį metų grafai Tiškevičiai dvare turėjo nedidelį karamelinių saldainių fabriką. V. Radzevičius ir M. Starkus turėjo galimybę pagal senovinį receptą pasigaminti senovinių saldainių. „Saldainių gaminimo procesas labai tinka vaikams. Nuo pradžios iki pat saldainio valgymo jie būna susidomėję, išlieka aktyviais žaidėjais. Taip pat, čia nėra tokio dalyko, kaip nepavyko“, – sakys saldainių gaminimo pamokoje dalyvavęs ir pats saldainius gaminęs M. Starkus.

 

Keliautojai užsuks ir į Pliateriams priklausantį Švėkšnos dvarą. Grožiu, įspūdingais augalais, mažąja architektūra garsėja ir dvaro parkas. „Nuostabūs vaizdai paliko neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Norisi čia sugrįžti dar ir vasarą“, – sakys V. Radzevičius. Keliautojas neatsispirs ir Pliaterių dvaro virtuvės patiekalui – gamins karpį su žirniais ir spirgučiais. Būtent taip valgydavo Lietuvos didikai: riebiai, sočiai ir skaniai. „Šis patiekalas viršijo bet kokius lūkesčius“, – sakys M. Starkus.

 

Paskanavę dvaro virtuvės patiekalo, „Aplink Lietuvą“ keliautojai vyks į Šilutės Hugo Šojaus dvarą skanauti miežinės kafijos. Šį gėrimą senovėje gerdavo po pietų kartu su desertu. Tačiau keliautojus labiausiai sužavės ne kafijos gėrimas, o dvaro aplinka, muziejus. Laidos žiūrovai bus supažindinti ir su Hugo Šojaus asmenybe, muziejumi, kuriame eksponuojama dvarininko šeimos istorija.

 
Laida „Aplink Lietuvą“ jau šeštadienį, 10 val., per TV3!
 

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

  Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.