Print »  

Vietiniam turizmui skatinti telkiamos ir virtualios pajėgos

2016-12-13

Tik kelias dienas veikiantis naujasis Facebook profilis „Lietuva. O čia ar buvai?“ jau buria tūkstantines sekėjų gretas. „Kur Lietuvoje verta nuvykti? Ką pamatyti? Ką naujo pažinti? Gamta, kultūra, žmonės, maistas – visi dėmesio verti objektai vienoje vietoje“. Taip projektą virtualiai bendruomenei pristato Turizmo departamentas.  

„Lietuvos gyventojai, keliaujantys po savo šalį, sudaro net pusę visos mūsų šalies turizmo rinkos. Į tai atsižvelgėme tiek kurdami naujo Lietuvos turizmo prekės ženklo koncepciją, tiek suaktyvindami turizmo komunikaciją socialiniuose tinkluose. Vietinis turizmas ne tik pirmą kartą turi atskirą šūkį „Lietuva. O čia ar buvai?“, bet ir savarankišką profilį Facebook tinkle. Vietiniams turistams formuluosime visai kitokias žinutes, nei užsienio auditorijai profilyje anglų kalba „Lithuania. Real is Beautiful“. Mūsų tikslas – kuo atraktyviau pristatyti gamtos ir kultūros paveldą turistui, keliaujančiam po Lietuvą ir alkstančiam įkvėpimo bei idėjų, kur dar pasukti, ką pamatyti, ko paragauti arba kuo nustebinti atvykusius į mūsų šalį svečius“, - projektu džiaugiasi ir vietinio turizmo potencialu tiki Turizmo departamento Vietinio turizmo poskyrio vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Lietuvos turizmo komunikaciją socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, Youtube) ir platformoje „Tripadvisor“ vykdo konkursą laimėjusi reklamos agentūra „Chocolate Agency“.

Vietinis turizmas 2014 m. augo 8,8 proc., 2015 m. – 10,3 proc. Per devynis šių metų mėnesius Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 985,9 tūkst. vietinių turistų, t.y. 10,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę. Projektas „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų pristatymas bei reklama Lietuvos ir užsienio šalių interneto portaluose, socialiniuose tinklalapiuose ir leidiniuose“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0007) finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.


 75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.