Print »  

Vietiniam turizmui skatinti telkiamos ir virtualios pajėgos

2016-12-13

Tik kelias dienas veikiantis naujasis Facebook profilis „Lietuva. O čia ar buvai?“ jau buria tūkstantines sekėjų gretas. „Kur Lietuvoje verta nuvykti? Ką pamatyti? Ką naujo pažinti? Gamta, kultūra, žmonės, maistas – visi dėmesio verti objektai vienoje vietoje“. Taip projektą virtualiai bendruomenei pristato Turizmo departamentas.  

„Lietuvos gyventojai, keliaujantys po savo šalį, sudaro net pusę visos mūsų šalies turizmo rinkos. Į tai atsižvelgėme tiek kurdami naujo Lietuvos turizmo prekės ženklo koncepciją, tiek suaktyvindami turizmo komunikaciją socialiniuose tinkluose. Vietinis turizmas ne tik pirmą kartą turi atskirą šūkį „Lietuva. O čia ar buvai?“, bet ir savarankišką profilį Facebook tinkle. Vietiniams turistams formuluosime visai kitokias žinutes, nei užsienio auditorijai profilyje anglų kalba „Lithuania. Real is Beautiful“. Mūsų tikslas – kuo atraktyviau pristatyti gamtos ir kultūros paveldą turistui, keliaujančiam po Lietuvą ir alkstančiam įkvėpimo bei idėjų, kur dar pasukti, ką pamatyti, ko paragauti arba kuo nustebinti atvykusius į mūsų šalį svečius“, - projektu džiaugiasi ir vietinio turizmo potencialu tiki Turizmo departamento Vietinio turizmo poskyrio vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Lietuvos turizmo komunikaciją socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, Youtube) ir platformoje „Tripadvisor“ vykdo konkursą laimėjusi reklamos agentūra „Chocolate Agency“.

Vietinis turizmas 2014 m. augo 8,8 proc., 2015 m. – 10,3 proc. Per devynis šių metų mėnesius Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 985,9 tūkst. vietinių turistų, t.y. 10,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę. Projektas „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų pristatymas bei reklama Lietuvos ir užsienio šalių interneto portaluose, socialiniuose tinklalapiuose ir leidiniuose“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0007) finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.


 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.