Print »  

Žinia apie Lietuvos 100-metį pradeda kelionę per Šiaurės šalių sostines

2017-09-05

Rugsėjo 9 d. Švedijoje, Stokholme, startuos tris mėnesius per penkias Baltijos jūros regiono šalis keliausianti paroda „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“. Iniciatyvą palaiko ir Turizmo deparatmentas, parodos atidarymo proga organizuojantis Lietuvos turizmo galimybių pristatymą Stokholme. 

Šalis ruošiasi minėti Valstybės atkūrimo 100-metį, kai 1918-aisiais Vasario 16-ąją Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir atkurta Lietuvos valstybė. Šia proga Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, lietuvių jaunimo organizacijomis Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje, surinko pasaulio lietuvių idėjas apie Lietuvą ir įprasmino jas keliaujančioje fotografijų parodoje. Fotografijas konkursui atsiuntė 11–59-erių metų amžiaus lietuviai, gyvenantys Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, JAV ir įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Parodai atrinkta 18 nuotraukų. Šis skaičius simbolizuoja Lietuvos istorijai svarbius 1918-uosius.
 
Konkurso komisiją sudarė: fotomenininkė, dizainerė, Lietuvos Fotomenininkų sąjungos valdybos narė Vėtrė Antanavičiūtė, fotomenininkė Alma Luka, dailininkė, akvarelistė Eglė Lipeikaitė, Vilniaus Universiteto skandinavistikos dėstytoja, vertėja, rašytoja ir dainininkė Ieva Toleikytė bei menininkas, dailės pedagogas Arūnas Vaitkus.
 
Ekspozicija nuo rugsėjo pradės kelionę maršrutu Stokholmas – Kopenhaga – Oslas – Helsinkis – Vilnius. Joje – veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva pasaulio lietuvių akimis.
 
Paroda rengiama įgyvendinant projektą „Keliaujanti šimtmečio Lietuva – ambasadorė Šiaurės šalyse“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Iniciatyvą palaiko Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvą Stokholmo gyventojams ir svečiams pristatysiantis parodos atidarymo renginyje.
 
Parodos startas: 2017 m. rugsėjo 9 d. 16 val. vietos laiku (17 val. Lietuvos laiku).
Parodos atidarymo vieta: Stokholmas, Norrmalmstorg aikštė.
Faktai: 5 šalių lietuvių bendruomenės; 5 sostinės; 3 mėnesių ekspozicijos kelionė.

Daugiau informacijos: Lietuvių jaunimo bendruomenės Švedijoje puslapyje; Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.